Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności:

KAMPANIA PORA NA POMIDORA...CIĄG DALSZY

25-05-2013

To już trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców". Jej celem jest przekonanie Polaków do walorów zdrowotnych i smakowych polskich owoców i warzyw, a także zwiększenie ich spożycia - w szczególności wśród dzieci i młodzieży. W tym roku działania kierowane są przede wszystkim do rodziców i opiekunów, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci. 
Podczas kampanii zaplanowano pikniki „Pora na pomidora” w ramach koncertów Lata z Radiem. W tzw. punktach dietetycznych będzie można skorzystać z porad doradców żywieniowych oraz z warsztatów dla dzieci. 
Przewidziane są również pilotażowe warsztaty dla rodziców prowadzone przez ekspertów - dietetyków – we współpracy z wybranymi szkołami i przedszkolami w kilku miastach w Polsce. 
W trakcie kampanii odbędzie się też, przy współpracy z patronem medialnym, konkurs dla rodziców, na dania warzywno-owocowe dla dzieci.
Już 2 czerwca br. w Zespole Szkół przy ul. Parkowej 6 w Skomlinie o godzinie 17:30 będą miały miejsce pierwsze warsztaty warzywno-owocowe. 
Natomiast 15 czerwca br. zapraszamy na Piknik z Programem Poznaj Dobrą Żywność, podczas którego zorganizujemy akcję happeningową pt.: „Polecamy polskie warzywa i owoce”.
Działanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Więcej informacji na stronie: www.poranapomidora.com.

Galeria